Robert Baker
Former Derby City Council Member Ward II

face-man.png

Title

Robert Baker
Former Derby City Council Member Ward II

Description

Term
Apr. 19, 1977 - Apr. 07, 1981
  • elected Apr. 05, 1977 and ran unopposed for the Ward II seat vacated by Larry Gould
  • sworn in Apr. 19, 1977
  • re-elected Apr. 03, 1979 and ran unopposed
  • did not seek re-election in 1981

Creator

City of Deby

Source

City of Derby

Collection

Citation

City of Deby, “Robert Baker
Former Derby City Council Member Ward II,” Derbykshistory, accessed July 14, 2024, https://derbykshistory.com/items/show/298.

Output Formats